Společnost BrandaSig, se sídlem Dlouhá 105, 338 42 Hrádek u Rokycan-Nová Huť, Česká republika, IČ: [IČ společnosti], zapsaná v obchodním rejstříku vedeném [příslušným soudem] (dále jen „Poskytovatel"), vydává tento reklamační řád, který upravuje postup při uplatňování práv z vadného plnění (dále jen „reklamace") v souvislosti s poskytováním služeb monitoringu a správy online reputace.
1. Obecná ustanovení
1.1 Tento reklamační řád je vydán v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů, a zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.
1.2 Reklamační řád upravuje vzájemná práva a povinnosti Poskytovatele a jeho klientů při uplatňování a vyřizování reklamací týkajících se kvality poskytovaných služeb.
1.3 Klient je povinen se seznámit s tímto reklamačním řádem a všeobecnými obchodními podmínkami Poskytovatele před uzavřením smlouvy o poskytování služeb.
1.4 Uzavřením smlouvy o poskytování služeb klient souhlasí s tímto reklamačním řádem a potvrzuje, že se s ním řádně seznámil.
2. Definice vad poskytovaných služeb
2.1 Za vadu poskytované služby se považuje stav, kdy služba nebyla poskytnuta v souladu s uzavřenou smlouvou, objednávkou nebo popisem služby uvedeným v dokumentaci Poskytovatele.
2.2 Za vadu se považuje zejména:
- Nedostupnost monitorovací platformy po dobu delší než 24 hodin v průběhu jednoho kalendářního měsíce, pokud není v SLA (Service Level Agreement) stanoveno jinak;
- Nefunkčnost klíčových funkcí platformy, které byly sjednány ve smlouvě;
- Neposkytnutí analytických reportů ve sjednaných termínech;
- Nedodržení sjednaných reakčních časů při krizovém řízení reputace;
- Jiné závažné odchylky od sjednaného rozsahu a kvality služeb.
2.3 Za vadu se nepovažuje:
- Dočasná nedostupnost služby z důvodu plánované údržby, o které byl klient předem informován;
- Nedostupnost služby způsobená okolnostmi vylučujícími odpovědnost (vyšší moc);
- Nedostupnost služby způsobená jednáním třetích stran, které Poskytovatel nemůže ovlivnit (např. výpadek API třetích stran);
- Omezení funkčnosti služby způsobené nevhodným technickým vybavením klienta nebo nesprávným postupem klienta při využívání služby.
3. Způsob a místo uplatnění reklamace
3.1 Klient je oprávněn uplatnit reklamaci bez zbytečného odkladu po zjištění vady, nejpozději však do 30 dnů od jejího zjištění.
3.2 Reklamaci lze uplatnit následujícími způsoby:
- Elektronicky na e-mailové adrese: [email protected];
- Písemně na adrese sídla Poskytovatele: BrandaSig, Dlouhá 105, 338 42 Hrádek u Rokycan-Nová Huť, Česká republika;
- Telefonicky na čísle: +420377237364 (pouze pro nahlášení vady, formální reklamace musí být následně podána písemně nebo elektronicky).
3.3 Reklamace musí obsahovat:
- Identifikační údaje klienta (název společnosti, IČ, kontaktní osoba);
- Číslo smlouvy nebo objednávky;
- Detailní popis reklamované vady;
- Datum a čas výskytu vady;
- Případné důkazy prokazující existenci vady (např. screenshoty, logy);
- Návrh na způsob řešení reklamace (pokud jej klient má).
3.4 Poskytovatel je povinen potvrdit přijetí reklamace do 24 hodin od jejího doručení a přidělit reklamaci jedinečné identifikační číslo, které bude klientovi sděleno.
4. Lhůty pro vyřízení reklamace
4.1 Poskytovatel je povinen vyřídit reklamaci bez zbytečného odkladu, nejpozději však do 30 dnů od jejího uplatnění, pokud se s klientem nedohodne na delší lhůtě.
4.2 V případě složitějších reklamací, které vyžadují technické šetření nebo součinnost třetích stran, může být lhůta pro vyřízení reklamace prodloužena, o čemž bude klient písemně informován.
4.3 Pro různé typy služeb mohou být v SLA (Service Level Agreement) stanoveny specifické lhůty pro řešení reklamací, které mají přednost před obecnými lhůtami uvedenými v tomto reklamačním řádu.
4.4 Lhůta pro vyřízení reklamace se staví po dobu, po kterou je klient v prodlení s poskytnutím součinnosti nezbytné pro řádné vyřízení reklamace.
5. Způsob vyřízení reklamace
5.1 O výsledku reklamačního řízení bude klient informován písemně nebo elektronicky na kontaktní adresu uvedenou při uplatnění reklamace.
5.2 V případě uznání reklamace jako oprávněné má klient právo na:
- Bezplatné odstranění vady v přiměřené lhůtě;
- Poskytnutí přiměřené slevy z ceny služby odpovídající rozsahu a délce trvání vady;
- Prodloužení předplatného období o dobu, po kterou služba nebyla řádně poskytována;
- V případě závažných a opakujících se vad, které znemožňují řádné využívání služby, odstoupení od smlouvy.
5.3 Konkrétní způsob vyřízení reklamace bude stanoven s přihlédnutím k povaze vady, technickým možnostem a oprávněným zájmům klienta.
5.4 V případě neuznání reklamace jako oprávněné bude klientovi sděleno odůvodnění tohoto rozhodnutí.
6. Náklady spojené s reklamací
6.1 V případě uznání reklamace jako oprávněné nese veškeré náklady spojené s jejím vyřízením Poskytovatel.
6.2 V případě neuznání reklamace jako oprávněné nese náklady spojené s jejím uplatněním klient, pokud se strany nedohodnou jinak.
6.3 Náklady na komunikaci s Poskytovatelem při uplatnění reklamace (telefon, poštovné apod.) nese klient.
7. Odpovědnost za škodu
7.1 Poskytovatel odpovídá klientovi za škodu způsobenou vadným poskytnutím služby v souladu s příslušnými ustanoveními občanského zákoníku a uzavřenou smlouvou.
7.2 Poskytovatel neodpovídá za škodu, která vznikla v důsledku:
- Nesprávného nebo neoprávněného používání služby klientem;
- Nedodržení pokynů a doporučení Poskytovatele ze strany klienta;
- Zásahu vyšší moci nebo jiných okolností vylučujících odpovědnost;
- Jednání třetích osob, které Poskytovatel nemůže ovlivnit.
7.3 Celková výše náhrady škody je omezena částkou odpovídající ceně služby za období, ve kterém došlo ke vzniku škody, maximálně však za období 12 měsíců, pokud není ve smlouvě stanoveno jinak.
8. Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů
8.1 V případě, že dojde mezi Poskytovatelem a klientem, který je spotřebitelem, ke vzniku spotřebitelského sporu ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:
Česká obchodní inspekce
Ústřední inspektorát - oddělení ADR
Štěpánská 15
120 00 Praha 2
Email: [email protected]
Web: https://adr.coi.cz
8.2 Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.
9. Závěrečná ustanovení
9.1 Tento reklamační řád je platný a účinný od [datum účinnosti].
9.2 Poskytovatel si vyhrazuje právo na změnu tohoto reklamačního řádu. Změny reklamačního řádu budou zveřejněny na webových stránkách Poskytovatele a klienti budou o změnách informováni elektronickou poštou.
9.3 Vztahy neupravené tímto reklamačním řádem se řídí všeobecnými obchodními podmínkami Poskytovatele a příslušnými právními předpisy České republiky, zejména občanským zákoníkem a zákonem o ochraně spotřebitele.
9.4 V případě rozporu mezi ustanoveními tohoto reklamačního řádu a smlouvou uzavřenou mezi Poskytovatelem a klientem mají přednost ustanovení smlouvy.
9.5 Tento reklamační řád je k dispozici v sídle Poskytovatele a na webových stránkách https://frezokomyniruai.com/reklamacni-rad/.